D

EXPEDICE ZBOŽÍ

Díky rozvozu zboží prostřednictvím DPD je zboží, které si objednáte do večerních hodin doručeno hned následující den. Využít přitom můžete dva způsoby přepravy: • JISTOTA 10 zaručuje doručení následující pracovní den do 10:00 hod., ale pouze ve vybraných městech
 • JISTOTA 12 zaručuje doručení zboží následující pracovní den do 12:00 hod a platí pro celou ČR

K osobním odběrům můžete rovněž využít naše pobočky v Brně a Praze.

ZÁKAZNÍCI MOHOU VOLIT MEZI TĚMITO ZPŮSOBY ODBĚRU ZBOŽÍ

1. PŘEPRAVA ZÁSILEK V RÁMCI ČR


a) dodávka spediční firmou DPD -  realizovaná pouze z distribučního skladu v Karviné. Zboží expedujeme na celém území ČR zdarma. Doprava do druhého dne platí pro objednávky zadané do 18:00 (do 20:00 přes www.lama.cz)

 • KLASIK - zásilka je doručena následující pracovní den,
 • KLASIK dobírka - zásilka je doručena následující pracovní den. Platba za zboží se uskutečňuje přímo při přejímce zboží dopravci. V případě jakékoliv nesrovnalosti (nesouhlasí počet balíků, obal je viditelně poškozen) je nutné ihned provést s dopravcem zápis, který bude přiložen k soupisce o převzetí, a rovněž informovat pracovníky obchodního oddělení. Pokyny, jak postupovat v případě reklamace, naleznete na www.lama.cz v menu "Reklamace",
 • KLASIK karta - zásilka je doručena následující pracovní den. Platba za zboží se uskutečňuje výhradně platební kartou. Tato služba je zpoplatněna speciálním poplatkem ve výši 1.50% z celkové částky zásilky. V případě jakékoliv nesrovnalosti (nesouhlasí počet balíků, obal je viditelně poškozen) je nutné ihned provést s dopravcem zápis, který bude přiložen k soupisce o převzetí, a rovněž informovat pracovníky obchodního oddělení. Pokyny, jak postupovat v případě reklamace, naleznete na www.lama.cz v menu "Reklamace",
 • JISTOTA 10 - garantované doručení zásilky následující pracovní den do 10:00 pouze do vybraných lokalit. UPOZORNĚNÍ!!! Od 1.6.2016 dochází ke změně vybraných lokalit viz. následující tabulka.
 • JISTOTA 12 - garantované doručení zásilky následující pracovní den do 12:00 po celé ČR,
 • EASY balík - přímá zásilka Vašemu zákazníkovi - zásilka je doručena následující pracovní den přímo k příjemci bez kontaktu na distributora. Obsahem zásilky je dodací list s názvem zboží a počtem dodaných kusů. Jako dodavatel je v tomto případě uveden objednávající. Objednávku je nutné zadat na www.lama.cz. Dopravné bude účtováno dle ceníku pro zásilku KLASIK a lze kombinovat se zásilkou JISTOTA 10 a JISTOTA 12.
  Zásilky na fakturu budou vyřízeny v den obdržení objednávky dle pracovní doby expedice. Vyřízení zásilek formou dobírky je možné pouze v pracovní době obchodního oddělení. Objednávky doručené po této době budou vyřízeny následující pracovní den.
 • Exchange pack - zpětná výměnná zásilka pro LAMA Plus např. s reklamacemi, renovacemi. Nejrychlejší a nejlevnější způsob dopravy k distributorovi. Lze realizovat pouze v případě spediční firmy DPD. V zásilce je přiložen předtištěný štítek, který se po výměně obsahu zásilky, přelepí a zásilka je doručena zpět odesílateli.

b) dodávka spediční firmou PPL - realizovaná pouze z distribučního skladu v Karviné. Zboží expedujeme na celém území ČR zdarma. Doprava do druhého dne platí pro objednávky zadané do 17:00.

 • KLASIK - zásilka je doručena následující pracovní den,
 • KLASIK dobírka - zásilka je doručena následující pracovní den. Platba za zboží se uskutečňuje přímo při přejímce zboží dopravci. V případě jakékoliv nesrovnalosti (nesouhlasí počet balíků, obal je viditelně poškozen) je nutné ihned provést s dopravcem zápis, který bude přiložen k soupisce o převzetí, a rovněž informovat pracovníky obchodního oddělení. Pokyny, jak postupovat v případě reklamace, naleznete na www.lama.cz v menu "Reklamace",
 • JISTOTA 12 - garantované doručení zásilky následující pracovní den do 12:00 po celé ČR.

c) pošta - je možná u objednávek doručených do 15 hodin.

d) SOS pack - dodávka zboží v sobotu
1) EMS Česká pošta - sobotní dodávka zboží při objednávce uskutečněné nejpozději v pátek do 16:00 hod. Doručení zboží v sobotu do 14:00 hod. Platí pouze pro ČR.
2) PPL PARCEL CZ PRIVATE - Přeprava balíků do 50 kg v rámci České republiky i v sobotu, kdy příjemcem je soukromá osoba.

e) spěšnina České Dráhy - tento způsob dopravy je možný u objednávek doručených do 12:00.

f) rozvoz společností LAMA Plus - ve městech: Praha, Brno Ostrava, Karviná - dle dohody.

2. OSOBNÍ ODBĚR

- lze realizovat ve stanovené pracovní době:

MĚSTO ADRESY PRACOVNÍ DOBA
Karviná LAMA Plus, s. r. o., Svatopluka Čecha 706 9:00 - 15:00*
Praha - Holešovice LAMA Plus, s. r. o., Přívozní 2 8:00 - 16:30
Brno  LAMA Plus, s. r. o., Šumavská 15 7:30 - 16:00
Regionální překladiště DPD smluvní partner - DPD  9:00 - 18:00

* mimo tuto stanovenou dobu lze zboží vyzvednout pouze v těchto případech:
 • v době 08 - 09 hod. - pouze objednávky na fakturu uskutečněné předchozí den do 18:00 hod. 
 • v době 15 - 17 hod. - pouze objednávky na fakturu

 3. PALETOVÁ PŘEPRAVA

- je realizována v případě velkoobjemových zásilek. Objednávky jsou přijímány nejpozději do 13:00.

 4. KURÝRNÍ DOPRAVA

- je realizována pouze v Praze. Objednávky jsou přijímány nejpozději do 15:00.

5. PŘEPRAVA ZÁSILEK V RÁMCI SR

 • DPD KLASIK - zásilka je doručena následující pracovní den. Lze realizovat pouze z centrálního skladu z Karviné. Objednávky jsou přijímány nejpozději do 16:30.
ZÁKLADNÍ CENÍK DOPRAVNÉHO (platí pro DPD)

HODNOTA OBJEDNÁVKY V KČ BEZ DPH

CENA DOPRAVY BEZ DOBÍRKY

CENA DOPRAVY S DOBÍRKOU

nad 4.900 přes web do 13:00 ZDARMA 20
do 10.000 125 145
nad 10.000  25 45

PODROBNÝ CENÍK DOPRAVNÉHO platný do 28.2.2019
PODROBNÝ CENÍK DOPRAVNÉHO platný od 1.3.2019


 SEZNAM DEP DPD

 Pozn.: Doba objednání = doba přijetí objednávky u LAMA Plus.